چهارشنبه , 29/دي/1395
خبرنامه/ تازه‌ها

كالاهایی که از سال بعد قاچاق محسوب می شوند

مديرعامل شركت ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات(ايران كد) اعلام كرد كه با پيوستن همه اقلام وارداتي به ايران‌كد تا پايان سال جاري از آن زمان به بعد كالاهاي وارداتي بدون ايران‌كد قاچاق محسوب خواهند شد.
احمد غلام‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينكه هم‌اكنون واردات هزار و 530 قلم كالا همراه با ايران‌كد انجام مي‌شود، اظهار كرد: تا پايان سال جاري ايران‌كد بايد كليه اقلام را در بربگيرد.
وي با تاكيد بر اين‌كه همه اقلام وارداتي تا پايان سال بايد ايران‌كد داشته باشند، افزود: آن وقت ديگر آن‌ اقلامي كه ايران‌كد نداشته باشند، قاچاق محسوب مي‌شوند.
غلام‌زاده اضافه كرد: هم‌اكنون كالاهاي مدنظر در فرآيند واردات ايران‌كد دريافت مي‌كنند و ضمن دريافت ايران‌كد بايد تاييديه استاندارد را هم داشته باشند.
وي با اشاره به تفاهم‌نامه اخير ميان سازمان توسعه تجارت، موسسه استاندارد و ايرا‌ن‌كد در مورد واردات بيان كرد: فرايند اين مرحله از كار كه انجام شود گمرك كشور را هم در مرحله بعدي هماهنگ مي‌كنيم.
اين مقام وزارت بازرگاني متذكر شد: در حال حاضر ثبت سفارش واردات اقلام مدنظر زماني انجام مي‌شود كه متقاضيان ايران‌كد و تاييديه استاندارد را داشته باشند كه تا پايان سال اين هزار و 530 قلم به تقريبا پنج هزار و 600 قلم كالا افزايش مي‌يابد.
غلام‌زاده در پايان با اشاره به طرح شبكه بازرسي و نظارت مردمي (شبنم)، اين طرح را مكمل طرح ايران‌كد ذكر كرد.

 

ثبت كد ملي بيش از 11000 قلم كالاي شركت‌ها و مراكز تابعه گروه بهمن

با پيگيري مستمر و همكاري همه جانبه شركت‌ها و مراكز تابعه گروه بهمن، اداره رديابي و كدينگ مركز بهمن استاندارد موفق به ثبت كد ملي بيش از 11000 قلم كالا / محصول خود در سايت ايران كد به آدرس www.irancode.ir گرديده و با كسب حدنصاب 1.2% در بين تمامي سازمان‌هاي كشور، مقام نخست خود را حفظ نموده است.
آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 20 شهریور 1390 ، 04:04