بهمن دیزل - گروه بهمن

بهمن دیزل

محصولات  -  خدمات پس از فروش

شركت بهمن دیزل با هدف تولید کامیون‌های سبک و نیمه‌سنگین و سنگین و مینی‌بوس و به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور در اول خرداد ماه سال 1382 به صورت پروژه زیر نظر گروه بهمن آغاز به کار نمود و در آذر ماه سال 1382 تولید آزمایشی کامیونت 6 تن را تحت لیسانس شرکت ISUZU ژاپن آغاز نمود و در 19 اسفند ماه 1382 رسماً از سوی وزیر صنایع وقت در جاده قدیم کرج افتتاح گردید.

این مرکز درسال 1382 با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال به‌عنوان شرکت بهمن دیزل به ثبت رسید. در حال حاضر ترکیب سهامداران شرکت به ترتیب گروه بهمن با سرمایه 99.94%، شرکت شاسی ساز ایران، شرکت بهمن لیزینگ، عصر بهمن، شرکت بهمن موتور، شرکت بهمن سرویس، شرکت بهمن خودرو هرکدام با سرمایه 0.01% می‌باشد.

شرکت بهمن‌دیزل بعد از تولید موفقیت آمیز کامیونت 6 تن(NPR)، طی مطالعات صورت گرفته و تجارب کسب شده با همکاری کادر کارشناسی و فنی، تولید کامیون 8 تن ایسوزو مدل (NQR) را در سال 1384 آغاز نمود و بعد از آن در سال 1385 نیز اقدام به تولید کامیونت سبک ایسوزو (NKR)با وزن ناخالص 5.2 تن نمود.

این شرکت با هدف توسعه فضای تولید و بهینه نمودن خطوط تولید جهت افزایش و تنوع تولید محصولات در دی ماه سال 1385 به مکان فعلی خود در شهرک صنعتی البرز انتقال یافت.

شرکت بهمن دیزل همواره « شعار ما همواره به حرکت می‌اندیشیم » را سر لوحه برنامه‌های خود قرار داده است. مفهوم این شعار در تک تک حروف کلمه «حرکت» به شرح ذیل گنجانده شده است:

ح: حفظ محیط زیست
ر: رضایت ذینفعان(مشتریان، سهامداران، کارکنان، تامین کنندگان، جامعه، دولت و ...)
ک: کنترل و نظارت دائم
ت: توسعه و بهبود مستمر

در حال حاضر می‌توان اذعان داشت این شرکت با تکیه برچشم‌انداز فوق به‌ عنوان تنها تولیدکننده کامیون‌های سبک با برند ژاپنی و با کیفیت‌ترین خودروی تولید شده در داخل کشور با اختلاف حداقل 40 نمره نسبت به رقبای خود، موفق به اختصاص بیش از 67 درصد سهم تولید کامیونت درمهر ماه سال 1388 گردیده و به‌ عنوان تنها خودروساز نمونه و یکی از 26 واحد صنعتی نمونه در سال 1386 در کشور و صد شرکت برتر کشور در سال 1388 شناخته شده است.

شرکت بهمن‌دیزل توانسته است جهت پاسخگویی به درخواست مشتریان تولید خود را از 934 دستگاه در سال 1383 به 11377 دستگاه در سال 1387 افزایش دهد.

مشتریان کلیدی شرکت بهمن دیزل عبارتند از وزازتخانه‌های دولتی، نیروهای مسلح (ارتش و سپاه)، شهرداری استانهای مختلف، شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی، شرکت های لیزینگ از جمله شرکت لیزینگ بهمن، نمایندگیهای شرکت بهمن‌دیزل و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی می‌باشد. فروش محصولات شرکت بهمن‌دیزل از طریق 88 نمایندگی فروش که در 27 استان کشور پراکنده شده است انجام میگیرد. همچنین شرکت بهمن‌دیزل دارای بیش از 30 نمایندگی خدمات پس از فروش و عاملیت‌های مجاز تعمیراتی در سراسر کشور جهت ارایه خدمات به مشتریان می‌باشد.

یکی از اهداف شرکت بهمن‌دیزل ورود به بازارهای جهانی بوده است که در سال 1387 با آغاز صادرات به کشور عراق به ارزش 5.5 میلیون دلار توانست به این مهم دست یابد و در حال حاضر قصد دارد با توسعه صادرات، بازار کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان را در دست گیرد.

این شرکت به عنوان اولین خودروساز دارنده گواهینامه 16949:2009 ISO/TS سعی در افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی مشتریان و تامین کنندگان و شرکاء تجاری خود دارد.همچنین سیستم مدیریت کیفیت 2008 :ISO9001 در شرکت بهمن دیزل پیاده و اجرا می‌گردد.

در حال حاضر شرکت بهمن دیزل دارای 525 نفر پرسنل می باشد که بیش از 28 درصد آن دارای تحصیلات دانشگاهی فوق دیپلم و بالاتر می‌باشند.

تا كنون بیش از3000 شركت سازنده قطعه شناسایی واز طریق مرکز توسعه و ساخت مرکز بهمن موتور قراردادهای تامین قطعات منعقد شده و ارزیابی می‌گردند. مهمترین تامین‌کنندگان شرکت بهمن دیزل شرکت عصر بهمن بعنوان پل ارتباطی تامین قطعات CKD از مهمترین شریک تجاری شرکت بهمن‌دیزل یعنی شرکت ایسوزو ژاپن و مرکزتوسعه ساخت مرکز بهمن بموتور جهت تامین قطعات داخلی می‌باشد.

همزمان با این دستاوردها، شرکت بهمن‌دیزل با سرمایه گذاری و جذب فناوری جدید در زمینه ساخت انواع کاربری سعی در افزایش رضایت مشتریان و پاسخگویی به نیاز آنان دارد.

شرکت بهمن دیزل با توجه به مطالعات وسیع در مورد نیاز بازار، راه اندازی خط تولید مینی باس ISUZU را آغاز نموده بطوریکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده عرضه این محصول از نیمه دوم سال 1388 آغاز خواهد گردید. همچنین این شرکت قصد ورود به عرصه کامیون‌های نیمه سنگین و کشنده ISUZU جهت تکمیل سبد محصولات خود را دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرکت بهمن‌دیزل سایت www.bahmandiesel.ir قابل دسترسی می‌باشد.